O terapii:
Kdo potřebuje Colon Hydro?

Kdo potřebuje Colon-Hydro-Terapii?

Dietní chyby, nevhodný způsob života, nedostatek pohybu, znečištěné prostředí a nadměrná konzumace léků ruší symbiosu - přirozené soužití těla a střevních baktérií, které je pro zdraví nezbytné. Následuje postupné slábnutí obranných sil organizmu a vznik nemoci.

Velká část obyvatelstva trpí poruchami látkové přeměny a tzv. "autointoxikací". Dochází ke ztrátě vitality, únavě, depresím, nesoustředěnosti, agresivitě a pocitům strachu. Objevují se migrény, alergie, revma, polyartritída, akné a jiné kožní choroby. Některé záněty i zvýšený krevní tlak mohou být spojeny s poruchami funkce tlustého střeva.

Imunitní systém je z velké části lokalizován ve stěně tenkého a tlustého střeva, kde se tvoří imunoglobuliny s ochrannými vlastnostmi. Zdá se, že oslabení imunitního systému usnadňuje tvorbu a šíření rakovinových buněk.

Lze se domnívat, že vedle bezprostředních potíží může hromadění střevního obsahu, obsahujícího karcinogenní látky a jeho lokální mechanické působení vyvolat těžké pozdní následky, například vznik rakoviny tlustého střeva, které jsou u našeho obyvatelstva hojné.