O terapii:
Průběh Colon Hydro Terapie

Průběh terapie

Colon hydroterapie nezpůsobuje žádné bolesti nebo křeče a je vnímána jako příjemná a navozující pocit pohody. Pacient klidně leží v poloze na zádech na ošetřovacím lůžku. Umělohmotnou trubičkou protéká voda různé teploty - v rozmezí od 34 do 38°C , do střeva. Voda a uvolněný střevní obsah je vedena odtokovou hadicí v uzavřeném systému. Terapeut může jemnou masáží střevní stěny rozeznat případné problematické zóny a protékající vodu vést přímo do těchto oblastí. Rozpouštějící účinky vody a současné teplé a studené dráždění střeva způsobí, že střevo znovu začíná pracovat a samočinně posouvá nahromaděný a stagnující střevní obsah.

Zcela uzavřený odtokový systém vylučuje nežádoucí vjemy, jež by mohly být nepříjemné pro pacienta i terapeuta. Promývání je dokonale hygienické, nezpůsobuje bolesti, nevyvolává křeče a žádným způsobem neobtěžuje.

Pro lepší účinnost doporučujeme proceduru podávat v sérii. Je prospěšné jednou až dvakrát v kratším časovém intervalu výkon zopakovat, aby se opakovaným působením vody uvolnily ze střevních záhybů i starší usazeniny a kaly. Zkušenosti provozovatelů této terapie z celého světa doporučují aplikaci počáteční kůry, která se skládá ze 3. až 6 procedur, přičemž je důležité, aby první dvě byly aplikovány v kratším časovém odstupu (cca 1 - 2 týdny). Zdravé prostředí střeva pak člověk udržuje dvěma až čtyřmi proplachy ročně.